Bezpieczeństwo w sieci wg Google

Google to marka, która jest na ustach wszystkich SEO-wców, i z którą mierzą się każdego dnia. Zawodowo kojarzy nam się głównie z wynikami wyszukiwań, walką o pozycje w SERP-ach, kampaniami reklamowymi AdWords itp. Tymczasem internetowy gigant prowadzi wiele aktywności i projektów, które dotykają różnorodnych zagadnień.

Problematyka związana z bezpieczeństwem w sieci jest dzisiaj bardzo na czasie, w ślad za nowymi technologiami i możliwościami, jakie daje nam globalna sieć, pojawia się też coraz więcej zagrożeń.

Dlatego powinniśmy zachować środki ostrożności i wyrobić w sobie pewne zachowania i nawyki. Google wychodzi naprzeciw problemom użytkowników i w ramach projektu Warto wiedzieć radzi, jak być bezpiecznym w internecie.

W tym celu prezentuje swoje narzędzia służące ochronie prywatności, daje wskazówki, jak chronić swoje urządzenia przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, jak tworzyć silne hasła i je zabezpieczać, jak ustawić opcje odzyskiwania hasła do Konta Google, jak zapobiegać kradzieżom tożsamości itd. Na stronach Good to know można między innymi poznać szczegóły filtra Google SafeSearch, który pomaga rodzicom chronić dzieci przed niepożądanymi treściami.

Jest to swoisty podręcznik bezpiecznego korzystania z internetu, zawierający zestaw porad i wskazówek pomagających w zachowaniu bezpieczeństwa w sieci, prezentujący także szerokie możliwości wykorzystania internetu w codziennym życiu.

Ciekawy wydaje się dział Poznaj internet, w którym znajduje się słowniczek ważnych pojęć informatycznych. Użytkownicy znajdą tu odpowiedź na pytanie, co to jest DNS, adres IP, szyfrowanie SSL i wiele innych.