Festiwal SEO 2013 – Katowice

W zeszły piątek mieliśmy okazję uczestniczyć w Festiwalu SEO 2013. Impreza odbyła się w samym centrum Katowic, w klubie Oko Miasta (Rondo Sztuki). Najważniejszą częścią Festiwalu były krótkie (około 15 minutowe), ale na szczęście treściwe wykłady prowadzone przez specjalistów z branży (występowali między innymi Radek Kubera, Artur Strzelecki, Karol Dziedzic, Sławomir Borowy). Poniżej lista poruszanych tematów:

1. Umowy i modele rozliczeniowe w SEO
2. „Będzie Pan zadowolony”, czyli jak rozmawiać z klientem SEO
3. Cookies? Nie róbcie tego w domu
4. Google Global Cache i jego wpływ na wyniki wyszukiwania
5. Panele informacyjne w Google Analytics
6. Level Up for Google Map
7. Pozycjonowanie w Google – coraz bardziej lokalne
8. Zastosowanie Link Buildingu relacyjnego w praktyce
9. Dobre praktyki w optymalizacji stron docelowych
10. Chroń siebie i swoich klientów – jak Google wykrywa zaplecze pozycjonerów

Festiwal SEO 2013 - widok na jedną z prezentacji

Wykłady odbywały się w wyjątkowo przyjaznej atmosferze, a głosom prelegentów towarzyszył ciągle odgłos otwieranych przy barze butelek piwa. Oficjalna część imprezy zostały zakończona przez rozdanie nagród zwycięzcom Mistrzostw Polski w pozycjonowaniu stron 2013. Później wytrwali uczestniczy mogli jeszcze skierować się na After Party na ulicę Mariacką słynącą z klubów i imprez.

Całość udała się znakomicie, za co należą się brawa zarówno organizatorom, jak i występującym specjalistom. Dopisała także widownia – nie ma oficjalnych danych, ale wydaje się, że na Festiwalu pojawiło się spokojnie około 200 osób. Mamy nadzieję, że nie była to jednorazowa inicjatywa i tego typu imprezy będą odbywać się systematycznie. Na koniec warto zaznaczyć, że wstęp był całkowicie darmowy.

Więcej informacji o Festiwalu, a także udostępnione prezentacje można znaleźć na stronie:
www.silesiasem.pl