Mini Poradnik SEO opracowany przez Centrum Projektów Informatycznych

Na zlecenie Centrum Projektów Informatycznych (cpi.gov.pl / jednostka podległa Ministerstwu Administracji i Cyfryzacji) został opracowany dokument o nazwie: „Metody i narzędzia prowadzenia analizy SEO – optymalizacja witryn dla wyszukiwarek internetowych”. Jest to 25 stronicowy poradnik, który można pobrać za darmo w formie pliku PDF.

W opracowaniu znajdują się informacje dotyczące optymalizacji struktury adresów URL, struktury nawigacji wewnętrznej, treści, struktury metatagów opisowych, grafik, kodu strony oraz informacje o plikach sitemapy i robots.txt. Całość jest zaprezentowana w prosty i przystępny sposób. Materiał nadaje się głównie dla początkujących pozycjonerów. Tematy są opisane krótko i zwięźle, bez zagłębiania się w szczegóły. Przykładowo o przekierowaniach napisane jest tylko, kiedy mniej więcej należy je stosować, i że zaleca się korzystanie z przekierowania 301. Nie ma żadnych informacji o tym, jak wykonuje się przekierowania, jakie są ich pozostałe typy itp.

Dokument powstał w ramach prac przygotowawczych i analitycznych projektu „Ergonomia ePUAP”. Bardzo pozytywną inicjatywą jest udostępnienie go publicznie. Opracowanie można znaleźć na stronie Centrum Projektów Informatycznych – tutaj.