Nowe menu w wynikach wyszukiwania Google

W najbliższym czasie możemy spodziewać się nowego wyglądu strony wyników Google. Menu narzędzi z lewej strony zostanie przeniesione na górę. Rozwiązanie to ma przede wszystkim ułatwić korzystanie z wyszukiwarki na tabletach i smartfonach. Górne menu pojawiło się na tych sprzętach już wcześniej, a teraz stanie się również widoczne dla użytkowników komputerów. Kwestią sporną jest tylko to, czy zmiana jest potrzebna i czy spodoba się internautom.

Nowe menu w wynikach Google

Nowe menu w wynikach Google

Aktualne menu w wynikach Google

Aktualne menu w wynikach Google

Do obecnego menu wszyscy są już przyzwyczajeni. Wadą nowego może być to, że jest po prostu mniejsze. Żeby dostać się do opcji, które obecnie są dostępne od razu, trzeba będzie rozwijać odpowiednie kategorie w menu.

Ciekawe jest też to, co stanie się z nowo zdobytą przestrzenią. Czytałem opinie, że menu zostało specjalnie przeniesione, żeby zyskać dodatkowe miejsce na reklamy. Jest to oczywiście tylko spekulacja, ale kto wie, być może rzeczywiście posunięcie Google ma na celu zdobycie dodatkowej przestrzeni reklamowej.

Aktualnie, aby zobaczyć nowe menu trzeba mieć po prostu szczęście. W polskim Google można się na nie natknąć przypadkowo – co jakiś czas widoczna jest nowa strona wyników. Google nie podaje dokładnego terminu, w którym nowe menu pojawi się na stałe, ale zapewniają, że wprowadzą je tak szybko jak tylko zdołają.