Odpowiednia treść na stronie, czyli od czego zależy sukces w pozycjonowaniu stron cz. 2

Kontynuujemy cykl wpisów odpowiadających na pytanie – od czego zależy sukces w pozycjonowaniu, czy inaczej mówiąc: jakie są elementy składowe całego procesu. W pierwszym artykule była mowa o właściwym doborze fraz kluczowych. Dziś przechodzimy do kolejnego etapu – przygotowania serwisu pod kątem treści.

Tekst na stronie – kluczowa sprawa

Strona internetowa stanie się lepiej widoczna dla wyszukiwarek, jeśli w jej treści znajdą się słowa kluczowe, na których nam zależy. Początek prac wiąże się z koniecznością sprawdzenia, czy zawartość tekstowa witryny jest wystarczająca. W niemal 100% przypadków stwierdzamy braki w treści, które trzeba uzupełnić. Czasem wystarczą tylko niewielkie modyfikacje, polegające na umiejętnym wpleceniu fraz kluczowych w istniejące teksty. Zazwyczaj jednak na potrzeby pozycjonowania powstają zupełnie nowe treści.

Jak rozbudować treść?

Przede wszystkim trzeba postawić na unikalność – kopiowanie z innych stron mija się z celem, uniemożliwia wyróżnienie witryny na tle konkurencji, a dodatkowo może narazić ją na karę wyszukiwarki. Historia firmy, opisy produktów, usług, hasła reklamowe, praktyczne porady, case study, przedstawienie atutów oferty czy korzyści dla klienta itp. –  to tylko niektóre pomysły na uzupełnienie treści, a przy okazji wykorzystanie słów kluczowych.

Słowa kluczowe w nagłówkach

Z uwagi na to, że nagłówki wyróżniają się zarówno w kodzie, jak i wizualnie w tekście ich zastosowanie jest bardzo wskazane. Umieszczając w nich słowa kluczowe, dajemy znak wyszukiwarce, że są one bardzo istotne.

Niezbędne cechy tekstu na stronie:

– unikalność
– powiązanie ze słowami kluczowymi
– czytelność, przejrzystość (podział na sekcje, zastosowanie pogrubień, wypunktowań itp.)
– spójność, wewnętrzna logika
– przydatność
– poprawność językowa.

Tworząc i optymalizując treść na stronę warto zadbać o to, by nie była ona tylko i wyłącznie podporządkowana SEO, ale także by była ciekawa dla użytkowników i napisana zgodnie z zasadami poprawnej polszczyzny.

 

 

Autor zdjęcia: KROMKRATHOG. Zdjęcie z serwisu FreeDigitalPhotos.net.