Prima aprilis w Google

1 kwiecień był niezwykle pracowitym dniem w Google. Powstało sporo mniej lub bardziej rozbudowanych i wyrafinowanych żartów, z których część prezentuję poniżej:

1. Google SCHMICK
Na australijskim blogu Google pojawiła się informacja o nowej możliwości w Street View. Usługa o nazwie SCHMICK (Simple Complete House Makeover Internet Conversion Kit) miała umożliwiać upiększanie swojego domu na zdjęciach zrobionych przez kamery Google.

Google SCHMICK - dom przed upiększeniem

Dom przed upiększeniem

Google SCHMICK - dom po upiększeniu

Dom po upiększeniu narzędziem SCHMICK

2. Mapa skarbów Google
Mapy Google zostały rozbudowane o nowy tryb – mapę skarbów pirata Williama Kidda. Dodatkowo powstał zabawny filmik pokazujący abstrakcyjne sposoby odnalezienia ukrytych wskazówek na mapie.

Mapa skarbów Google

3. Google Nose
Szukanie nosem? Taka funkcja została na Prima Aprilis dodana do wyszukiwarki Google. Dzięki niej można się przykładowo dowiedzieć jaki jest zapach mokrego psa: „agresywny i ostry, z nutką piżma i mokrego ręcznika”.

Mokry pies w usłudze Google Nos

4. Gmail Blue
Pomysłem na dowcip w Gmailu była prezentacja nowego, niebieskiego interfejsu.

5. Google+ – emotikony do zdjęć
Na Google+ pojawiła się nowa możliwość ulepszania zdjęć. W myśl zasady, że nic lepiej nie oddaje emocji niż emotikonki, do własnych zdjęć można dodać specjalne ‚buźki’.

Google plus - emotikonki

6. Dowcipy w Google Analytics
Pierwszym żartem w Google Analytics była informacja o wejściach na stronę z międzynarodowej stacji kosmicznej.

Google Analytics - prima-aprilis: wejścia z międzynarodowej stacji kosmicznej

Drugi dowcip to nowe opcje eksportu i wysyłania danych. Gdyby żart Google wszedł w życie, dane można by wysyłać poprzez gołębie pocztowe i eksportować na papirus.

Google Analytics - prima aprilis: nowy eksport i wysyłanie

7. Google Levity Algorithm
Na Prima aprilis pojawił się także pomysł przycisku zmieniającego nudne zadania, maile i prezentacje w bardziej ekscytujące i zabawne. Poniżej filimik prezentujący możliwości przycisku:

8. Zamknięcie serwisu YouTube
YouTube zamknięty? Taki żart pojawił się na oficjalnym blogu serwisu. Możliwość dodawania filmików miałaby zostać wstrzymana na 10 lat, po to aby w tym czasie wybrać najlepszy film z YouTube’a. Pojawił się nawet 12 godzinny filmy prezentujący pierwszy dzień nominacji na najlepsze video.