Rewolucja mobilna w Polsce – doganiamy Europę

Najnowsze dane potwierdzają rewolucję mobilną w Polsce – w ciągu 2 lat zanotowano dwukrotny wzrost użycia smartfonów.

Twórcy raportu Ericsson ConsumerLab* prezentują dane porównawcze z 2013 i 2015 roku, z których jasno wynika, że Polacy coraz chętniej korzystają z urządzeń mobilnych, natomiast spada użycie komputerów stacjonarnych. Wygląda więc na to, że doganiamy pod tym względem europejską czołówkę.

Według raportu
– 6 na 10 badanych korzysta z tabletu co najmniej raz w tygodniu
– 76% populacji używa smartfona przynajmniej raz w tygodniu

consumerlab2015
Coraz większa popularność urządzeń mobilnych w naszych rękach przekłada się wprost na korzystanie z różnego rodzaju usług mobilnych. Na urządzeniach przenośnych najchętniej przeglądamy internet, odbieramy pocztę, korzystamy z mediów społecznościowych.

To dobra wiadomość dla firm posiadających stronę mobilną, dzięki której mogą przyciągnąć uwagę użytkowników swobodnie korzystających z nowoczesnych technologii. Jeśli Twoja strona nie wyświetla się poprawnie na urządzeniach przenośnych, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty MobiPakiet.

 

*Raport Ericsson ConsumerLab dotyczy sposobów użycia technologii i usług mobilnych w wybranych krajach na świecie. W Polsce analizie poddano 1865 ankiet internetowych wypełnionych przez reprezentatywną grupę Polaków w wieku 15-69 lat, korzystających z internetu przynajmniej raz w tygodniu.