Silesia SEM 9 – relacja ze spotkania

Wczoraj odbyła się kolejna, już dziewiąta edycja Silesia SEM. Spotkanie jak zawsze miało miejsce w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach i jak zwykle wstęp był całkowicie darmowy. Pojawiło się na nim sporo osób z branży, zainteresowanych pewnie tym, jakie sposoby na Pingwina 2.1 zaprezentują występujący specjaliści.

Tematy i autorzy prezentacji:

1. Jarosław Miszczak / Go3: „Black or White? Jaką strategię pozycjonowania przyjąć?”
2. Milena Szałacka / Semstorm: „SEMSTORM – optymalizacja działań w Google”
3. Tomasz Stopka / Onet: „Back to the roots – słów kilka o optymalizacji stron”
4. Karol Dziedzic / iSurvival: „Dobry, zły i brzydki – jakie linki są wartościowe w erze post pingwin?”
5. Radosław Kubera / Ad-Media: „Link Building bez powiadomień i filtrów – gdzie i jak szukać dobrych linków”

Spotkanie Silesia SEM 9 - w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach

W wielkim skrócie: Jarosław Miszczak zalecał rozsądny wybór taktyki Black lub White SEO w zależności od celu, który chcemy osiągnąć.
Milena Szałacka zaprezentowała narzędzie SEMSTORM, służące do optymalizacji działań w Google między innymi poprzez pomoc w znajdowaniu i analizowaniu najlepszych słów kluczowych oraz monitorowaniu konkurencji.
Tomasz Stopka, wspierając się swoimi doświadczeniami z Onetu, podał kilka ciekawych przykładów na to, w jaki sposób optymalizować stronę.
Karol Dziedzic w bardzo obrazowy sposób zaprezentował 3 kategorie linków: dobre, złe i „brzydkie”.
Radosław Kubera postraszył wszystkich swoją wizją Google coraz mocniej uderzającego w branżę SEO. Na szczęście podzielił się też pomysłami na to, jak sobie z tym radzić. Przy okazji polecił także swój program – SiteCondition.com, przeznaczony głównie do analizy profilu linków.

Prezentacje były naprawdę ciekawe i dobrze (nieraz zabawnie) prowadzone. Sama akcja jest świetna i cieszę się, że takie inicjatywy są kontynuowane.
Osoby, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu będą jeszcze miały możliwość zapoznania się z prezentacjami, które ukażą się na stronie organizatora – www.silesiasem.pl.