Wirtualna wycieczka po firmie w Google Maps

W zeszłym tygodniu Google poinformowało na swoim oficjalnym blogu o wprowadzeniu nowej usługi w polskiej wersji wyszukiwarki. Chodzi o Google Maps i możliwość, z jakiej mogą skorzystać firmy, prezentując swoje firmy od środka.

Technologia Street View pozwala obejrzeć panoramiczne zdjęcia 360 stopni – restauracji, sklepu, siłowni, jakiegokolwiek punktu usługowego w Mapach Google – zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnej oraz w Google+.


Wyświetl większą mapę

Zdjęć nie można wykonać samodzielnie i wrzucić ich do serwisu. Aby udostępnić zdjęcia firmowe, konieczne jest skorzystanie z płatnych usług Rekomendowanych fotografów lub agencji, którzy wykonają profesjonalne zdjęcia i umieszczą je w serwisie Google Maps. (Są to niezależni specjaliści, którzy nie są pracownikami Google, są jedynie przez internetowego giganta przeszkoleni).

Panoramiczne zdjęcia firmy mogą być wykorzystanie na stronie internetowej firmy, a także na profilach społecznościowych i w innych miejscach.

Wirtualna wycieczka po wnętrzach firmy to ciekawa forma reklamy, a dla użytkowników szansa lepszego poznania konkretnego miejsca, zanim dotrze się do niego w realnym świecie. Lokalne biznesy mogą wiele zyskać, stając się dostępne dla internautów na całym świecie za pośrednictwem internetu.

Więcej informacji znajdziecie tutaj