International Studies of Website Quality (ISOWQ)

International Studies of Website Quality (ISOWQ)

International Studies of Website Quality (ISOWQ) jest międzynarodowym projektem badawczym stworzonym przez firmę Interface Poland w 2011 roku. Jego nadrzędny cel stanowi zbadanie oraz zaprezentowanie szczegółowych danych związanych z techniczną jakością stron internetowych, dostępnych w globalnej sieci.

System analizuje wszystkie 243 domeny narodowe najwyższego poziomu (ccTLD), zarezerwowane dla państw i terytoriów zależnych oraz europejską domenę .eu. Od początku swojego istnienia system wykonał już ponad milion audytów stron www.

W tym jedynym w swoim rodzaju systemie informatycznym analizie poddawany jest szereg aspektów stron www – począwszy od tych związanych z SEO optymalizacją kodu oraz zawartością tekstową, poprzez komunikację z mediami społecznościowymi, zastosowane pliki graficzne, multimedia, linki wewnętrzne i zewnętrzne, język programowania, techniczne informacje dotyczące domeny, aż po ochronę antyspamową. Dane są gromadzone i udostępniane użytkownikom, a autorski algorytm ISOWQ Rank prezentuje całościową ocenę strony, biorąc pod uwagę kilkaset czynników.

ISOWQ to niewyczerpane źródło wiedzy dostarczające ogrom danych, które mogą służyć firmom, specjalistom z branży IT oraz PR, a także różnego rodzaju instytucjom i organizacjom do tworzenia analiz i interpretacji, szacowania trendów, weryfikacji jakości stron internetowych, projektowania nowych rozwiązań itd.

Bardzo cenna jest możliwość przekrojowego spojrzenia na strony internetowe w obrębie wybranych obszarów geograficznych, w tym całych kontynentów. Daje ona podstawę do tworzenia szerokich i zaawansowanych analiz, uwzględniających geolokalizację.

ISOWQ kładzie nacisk na jakość stron internetowych, gromadząc wiele danych w jednym miejscu. Celem projektu jest m.in. zachęcenie właścicieli stron www do poprawy ich jakości w różnych aspektach.

+48 32 249 87 89
+48 695 984 238 (mobile)
bok@interfacepoland.pl
@InterfacePoland
@InterfacePoland