Audyty

Audyt strony może obejmować wiele zagadnień i parametrów związanych z poprawną optymalizacją, przystosowaniem do standardów sieciowych czy użytecznością. Może być przydatny w różnych, zgoła odmiennych sytuacjach:

Jako przyczynek do pozycjonowania strony i innych form marketingu internetowego. Warto rozpoczynając przygodę z marketingiem w sieci zweryfikować jakość i potencjał strony internetowej. Często zdarza się, że serwis ma już swoje lata, w międzyczasie nie był aktualizowany pod zmieniające się potrzeby użytkowników oraz wymagania wyszukiwarki. Taka diagnoza może być postawiona na bazie rzetelnego audytu, w którym wypunktowane będą mocne i słabe strony witryny. Dysponując wiedzą na temat obecnego stanu strony, jej właściciel może podjąć świadomą decyzję, czy zamierza ją ulepszać, czy na przykład zleci stworzenie zupełnie nowej.

Jako kontrola działań agencji, aktualnie odpowiedzialnej za pozycjonowanie strony. Jeśli strona jest pozycjonowana od dłuższego czasu, a efekty nie są zadowalające lub np. pogorszyły się w ostatnim czasie, warto sprawdzić, jakie mogą być tego przyczyny, czy leżą one po stronie agencji SEO. Niejednokrotnie okazuje się, że strona która rzekomo jest pozycjonowana, nie ma nawet podstawowej optymalizacji lub wykonano tylko elementarne czynności – np. zmieniono znacznik TITLE, ale na taki sam dla wszystkich podstron. Brak treści odzwierciedlającej słowa kluczowe, niewykorzystanie nagłówków, opisów zdjęć to tylko niektóre z grzechów agencji. W takich przypadkach trudno mówić o prawidłowej optymalizacji strony, która jest przecież podstawą pozycjonowania. Właściciel strony może wykorzystać taki audyt do zdyscyplinowania agencji do właściwych działań na rzecz poprawy widoczności strony w wynikach wyszukiwania poprzez uzupełnienie braków w optymalizacji.

W trakcie audytu analizie poddawanych jest wiele szczegółowych parametrów strony, na podstawie tej analizy przedstawiane są konkretne wytyczne do wprowadzenia w serwisie. Nasza firma realizuje audyty, wykorzystując autorski system badawczy ISOWQ. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Opublikuj komentarz